Polska na tydzień – Opolskie – A może krócej?

Pomimo tylu podróży poprzedni rok zakończyłem ze sporą nadwyżką urlopu. To zmusiło mnie nieco do tygodnia wolnego w maju, a jak najlepiej wykorzystać taki okres, dość spontanicznie? Polska na tydzień to świetna opcja, ale nie każde województwo jest tak duże, a czasem na urlopie warto spędzić te kilka dni w domu, zwłaszcza po wycieczce zamiast rzucać się w od razu w rytm pracy. Dlatego tym razem wybraliśmy się do województwa opolskiego, które swoją drogą jest naprawdę najmniejsze z wszystkich szesnastu. 5 dniowa wycieczka była praktycznie przedłużonym weekendem i sprawdziliśmy wszystko co było w planie + kilka dodatkowych miejsc znalezionych po drodze. Zwłaszcza, że domyślnie była projektowana na 4 dni, ale czasem warto odpocząć dzień dłużej. 🙂

Natomiast warto wspomnieć, że dwie noce spaliśmy w Opolu, dwie w Głuchołazach. Świeżo po wycieczce mam jednak wątpliwości czy nie lepiej podzielić sobie zwiedzania tego rejonu na dwa weekendy. Myślę więc, że najlepszą opcją będzie podobny schemat co ze Śląskiego – najpierw wpadnie 5 postów ze szczegółami każdego dnia i atrakcji, które zwiedzaliśmy, a na koniec post w którym postaram się spiąć to w plan na dwa weekendy, by nie wykorzystywać jakże cennego urlopu.

Wycieczka w punktach

  1. Po drodze do Opola
  2. Opole w pigułce
  3. Zamki i pałace okolic Opola + Muzeum Wsi Opolskiej
  4. Zamki i pałace okolic Opola cz. 2 + Góra Św. Anny
  5. Głuchołazy na weekend
  6. Forteczna Nysa i niezwykły Paczków

Propozycja wyjazdu dla Was na dwa weekendy: The best of Opolskie – na dwa weekendy

Koszty

Inflacja to temat, który gości na ustach od wielu miesięcy i widać to po knajpach. Obiadokolacja dla dwóch osób za stówkę to już klasyka. Ale tak czy siak koszt takiego wyjazdu czyli ok. 1000PLN/os, pełnego muzeów, z paliwem i noclegami jest akceptowalny. Szczegóły poniżej (dwie osoby, 5 dni (4 noce)

Kategoria Suma z Kwota
Muzea 234,79 PLN
Nocleg 898 PLN
Obiady 300 PLN
Paliwo 416,25 PLN
Parkingi 1 PLN
Wieczorny Chill 132 PLN
Zakupy 123,79 PLN
Suma
2105,83 PLN

Podsumowanie

Województwo Opolskie potwierdziło, że jest małe. Na tyle, że nie do końca warto tam brać tygodniowy urlop, bo też nie wszystkie atrakcje są warte wizyty. Ale jednocześnie Opole ma w sobie coś unikalnego, że dosłownie idealnie nadaje się na weekend i wszystko zobaczymy. A jeśli chcemy jeszcze chwilę wypocząć w niezbyt wymagających górach to tym bardziej warto zainteresować się tym regionem.

Dodaj komentarz