Przewodnik – Poznań na weekend!

Myślałeś nad wizytą w Poznaniu, ale nie chce się za bardzo usiąść do listy z Trip Advisora, by przebić się przez listę mniej i bardziej ciekawych miejsc, dziesiątki komentarzy i odwlekasz wycieczkę? A może znalazłeś się przypadkiem w stolicy Wielkopolski i chciałbyś chociaż zobaczyć ją w pigułce? Myślę, że dwa dni wystarczą. Jeden może być trudniejszy więc zalecam zostać na weekend, chwila relaksu nad Wartą nie zaszkodzi.

Mam 29 lat, mieszkam tutaj dziewiąty rok, blog mikroprzygoda.com prowadzę od ponad dwóch lat i lubię konkrety więc przygotowałem dla Was ten dokładny przewodnik po Poznaniu na weekend. Byś nie musiał wertować grubych przewodników, a jednocześnie zobaczył najlepsze strony Miasta Stołecznego Poznań okiem osoby, która jest tutaj na co dzień, a nie tylko oficjalnych punktów urzędu miasta. Jeśli chciałbyś postawić mi piwo zajrzyj na ostatnią stronę przed mapami (strona Wesprzyj autora), a teraz – baw się dobrze i korzystaj z tego opracowania, przyjemności!

Przewodnik prócz wersji mobilnej jest również dostępny w wersjach PDF:

 • Wersja A4 Pełna wersja 29 stron (do zapisania na telefonie/tablecie, wydruku): LINK
 • Wersja A5 z dwoma stronami na kartę, bardziej mobilna: LINK
 • Wersja A5 broszura (do wydruku na drukarkach dwustronnych, do zgięcia po wydruku masz 8 kartek zamiast 31): LINK

Spis treści:

  1. Przygotowanie i rezerwacje
  2. Kwestie techniczne
  3. Jedzenie
  4. Zwiedzanie
   1. Dzień pierwszy
   2. Pomysł na wieczór
   3. Dzień drugi
   4. Lista dodatkowa
  5. Użyteczne mapy:

Zakończenie

Mam nadzieję, że ten przewodnik będzie używany jak najwięcej i przyda Wam się podczas pobytu w stolicy Wielkopolski. Starałem się zawrzeć najważniejsze informacje, które opowiedziałbym swoim przyjaciołom, bez zarzucenia ich datami czy archaicznymi nazwami, a przekazując rzeczy, które mogą pozostać w pamięci. By każda podróż, nawet ta relatywnie bliska i krótka do miasta, dosłownie jak mikroprzygoda, była w rezultacie wartością dodaną do naszej wiedzy, ciekawości świata i pozytywnych emocji. Do zobaczenia!

Od autora

Jeśli chciałbyś podzielić się swoją opinią, sugestią możesz to zrobić w samym poście o tym projekcie lub skorzystać z zakładki Kontakt na mojej stronie. Pamiętaj też, że istnieje opcja postawienia piwa w postaci wsparcia 5-10PLN za pomocą międzynarodowego systemu transakcji PayPal – Wesprzyj autora. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo – PayPal to uznana i globalna firma (Wikipedia), a idea BuyCoffee polega właśnie na docenianiu takich oddolnych inicjatyw.

Jeśli jednak uważasz, że wolisz zwykły przelew – daj znać przez zakładkę Kontakt, udostępnię Tobie numer konta dla małej darowizny. Oczywiście wszelkie datki są dobrowolne i nie wiążą się z jakąkolwiek „rozszerzoną wersją przewodnika”, ale z pewnością jeśli otrzymane środki pozwolą, zostaną użyte na rozwój i cykliczną aktualizację tego podręcznika o Poznaniu. Z góry dzięki!

 

 

Dodaj komentarz