Na spacer w Kórniku

Prognozy pogody na weekend były świetne, ale z uwagi na fakt, że popołudniami już były plany zainaugurować sezon grillowy to potrzebowałem jakiegoś przyjemnego miejsca stosunkowo blisko, by spędzić tam kilka godzin.

Tym razem padło na Kórnik i jego Arboretum, które otacza zamek. Miejsce jest idealne na spędzenie paru spokojnych godzin, perfekcyjne na rodzinne wypady, bo spacer po całkiem przyjemnie zorganizowanych zielonych terenach oraz wzdłuż Jeziora Kórnickiego świetnie pasują na spędzenie paru godzin w łatwym terenie. Dodatkowo na terenie Arboretum znajduje się plac zabaw dla dzieci co sprawi, że naprawdę warto rozważyć wizytę w tym miejscu z całą rodziną. Choć dla mniejszych grup też się coś znajdzie – klimatyczne ławeczki nad jeziorem czy wśród kwitnącej roślinności sprawia, że miejsce jest świetne na zdjęcia, nawet podczas spaceru widziałem sesję ślubną. Spacerując wśród przeróżnych drzew nawet mnie zainteresowały niektóre drzewa (choć za znawcę przyrody się nie uważam), a Komnata Cisowa zadziwiła mnie… zaciemnieniem! Serio, byłem naprawdę zaskoczony jak może być ciemno pod drzewami w tak idealną pogodę jaką miałem podczas zwiedzania. Spaceru wraz z odpoczynkiem i/lub wizytą na placu zabaw może wystarczyć na 2-3h. Po tym warto się udać przez ulicę na spacer obok Jeziora Kórnickiego. Trasa pieszo-rowerowa jaką miasto przygotowało wraz ze specyficznym punktem widokowym pozwala na krótką przechadzkę oraz co mnie zaskoczyło w tak mały mieście – powoli otwierające się knajpki gdzie można odpocząć fizycznie.

 

 

Tak spędzone pół dnia jest świetnym pomysłem na to, by ruszyć się z domu, zobaczyć coś przyjemnego i z satysfakcją wrócić do domu, że nie przeleżało się kolejnego dnia. Bez wątpienia polecam, zwłaszcza w kwietniu/maju oraz podobno wrześniu/październiku, kiedy mnogość kolorów roślinności jest najbardziej zróżnicowana. Co należy jednak zauważyć – bilet wstępu do Arboretum kosztuje 7PLN [normalny].

Jak dojechać

Autem najłatwiej, ale tutaj należy zauważyć, że parking tuż przy Zamku jest płatny 10PLN niezależnie od czasu. Myślę, że lepiej poszukać miejsca parkingowego przy ulicy Poznańskiej, zwłaszcza, że koło Urzędu Miasta jest całkiem wystarczający bezpłatny parking, a to tylko 100-150m od Zamku.

PKP teoretycznie ma stację w Kórniku, ale prawda taka, że jest ona w Szczodrzykowie i droga do Zamku to blisko 5km… Zdecydowanie lepszym wyborem jest KOMBUS – firma od lat jeździ w tym rejonie i można dotrzeć do Kórnika autobusem z Ronda Rataje za małe pieniądze.

Zdjęcie 21.04.2018, 11 19 10

 

Jedna myśl na temat “Na spacer w Kórniku

Dodaj komentarz