Stare ZOO w Poznaniu

Stare ZOO w Poznaniu? Pewnie nie warto tam iść skoro przecież nieco dalej jest „Nowe”, a w domyśle lepsze, prawda? Nic bardziej mylnego!

Po pierwsze – Stare ZOO jest od paru lat parkiem co sprawia, że wstęp na jego teren jest całkowicie darmowy. Po drugie – jego historia jest warta przeczytania [dostępne TUTAJ], a koniecznie trzeba wiedzieć, że jest to jeden z dwóch najstarszych w Polsce, a zarazem jako nastarszy działający bez przerwy choć jego przeznaczenie się zmieniło od początkowych założeń.

Aktualnie „Stare ZOO” pełni funkcję parku miejskiego zlokalizowanego w centrum miasta. Jest świetnym miejscem na spacer nawet dla kogoś kto nie reaguje hurraoptymizmem na zwierzaki. Warto wspomnieć, że nie ma tam takiej ilości zwierząt jak w Nowym ZOO (mają na to wpływ ograniczone możliwości rozwoju przestrzennego), ale z drugiej strony ma też wpływ na mniejszą popularność przez co jest po prostu spokojniej. Park aktualnie legitymuje się również mianem zabytku poznańskiego zatem jeśli ktoś szuka historii to również ma powód, by odwiedzić to miejsce.

Na miejscu jest również mały plac zabaw dla dzieci, mała gastronomia także miejsce jest idealne na ruszenie się z domu. Zwłaszcza, że dojazd jest banalny, miejsca parkingowe są płatne zgodnie z poznańską strefą parkowania (a zatem w weekendy darmowe), a odległość ok. kilometra od PKP Poznań Głównym powinniśmy przejść spacerem w ciągu 15-20min.

Dodaj komentarz