Święta 2019 – Życzenia i rocznica Powstania Wielkopolskiego

Święta lada moment. Przygotowania trwają pełną parą, bo już jutro, jak co roku, na parę godzin ubędzie przechodniów w miastach, a prawie wszyscy będą spędzać ten czas na kolacji, z rodziną większą lub mniejszą. I choć niektórzy nawet spędzą ten czas samotnie to tradycja obchodzenia świąt mimo wszystko siedzi w nas głęboko.

Nie jestem wcale religijny, ale lubię ten czas. Lubię przede wszystkim to, że tradycja spotkań rodzinnych w święta traktowana jest dość poważnie i każdy raczej dotrze na spotkanie. By chociaż ten jeden raz w roku się zobaczyć, porozmawiać, rzucić błyskotliwe „święta, święta i po świętach” i rozjechać się po kolacji do swoich domów na kolejny rok. I nawet jeśli to spotkanie nie będzie idealne, znowu nie wiedzieliśmy co komuś kupić, bo widujemy się tylko raz w roku to jednak dobrze się zobaczyć. Tak po prostu.

I tak po prostu dziś również nieco odpuszczam z planem kolejnej mikroprzygody i chciałbym Wam złożyć życzenia. Wszystkiego dobrego, spędzenia świąt w doskonałej atmosferze, byście kolejny rok nie przesiedzieli w domu, a mieli chęci na jeszcze więcej podróży i zobaczyli więcej. Byście w przyszłym roku byli jeszcze bardziej szczęśliwi po powrotach do domu i mogli opowiadać o swoich przygodach, odwiedzonych miejscach właśnie przy wigilijnym stole za rok. Jak najmniej złych rzeczy, samych dobrych, a przede wszystkim właśnie tych lepszych ludzi dookoła siebie. Udanej sylwestrowej zabawy czy przesiedzenia tej nocy w domu – pozwólcie sobie wybrać Twój sposób na przywitanie nowego roku bez presji otoczenia. Od tego najlepiej zacząć nowy rok wszak dobrze by cały taki był. 😉

A jeśli już będziemy chcieli coś zobaczyć ciekawego w ten okres to nie zapominajcie, że zaraz po świętach jest rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Szukajcie na lokalnychstronach informacji o inscenizacjach, szukajcie w Wydarzeniach na Facebook’u, coraz śmielej przypominamy sobie ten zwycięski i warty pamięci epizod naszej najbliższej okolicy.

W Poznaniu przede wszystkim warte uwagi są:

  • 26/12 16:00 – Przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania (Dworzec Letni PKP)
  • 27/12 18:30 – Widowisko Multimedialne „ŚWIATŁO ZWYCIĘSTWA Poznań 2019” (Plac Wolności)
  • 27/12 12:00 -18:00 – Obóz Powstańczy przed Muzeum Powstania (Stary Rynek)
  • 27/12 – Ulica Garbary do Powstania
    https://www.facebook.com/events/542696366462070/

Generalnie – mało wieści o inscenizacjach walk. Nie tylko w Poznaniu, ale również miasteczkach okolicznych. Bez wątpienia są potrzebne na to środki, ale tak czy siak szkoda, że nie postawiono na to większego nacisku – to były zazwyczaj widowiskowe, ciekawe i przyciągające ludzi wydarzenia.

Autor zdjęcia tytułowego: https://unsplash.com/@jeshoots

Dodaj komentarz