Poznaj swój samochód – Skoda AutoLab Poznań

Nie da się ukryć, że samochody są jednym z ważniejszych przedmiotów codziennego użytku. Bazując na opowieściach babci, ich popularność diametralnie zmieniła stosunek do podróży, a i z pewnością miały wpływ na styl życia jaki aktualnie prezentujemy. Niestety przyczyniło się to też do zwiększonej ilości wypadków mniej lub bardziej poważnych oraz faktu, że z samochodów korzystają ludzie, którzy niekoniecznie mają pojęcie o mechanice. Nie da się również ukryć aut przed dziećmi, a one będąc ciekawym świata tym bardziej będą miały frajdę z poznania zagadek techniki.

Dla wszystkich ludzi, którzy korzystają z aut świetnym miejscem na odwiedziny jest Skoda AutoLab, co więcej uważam, że wizyta tam jest obowiązkiem każdego kierowcy oraz jest to też korzystne dla pasażera. Odnajdą się tam ci, którzy o mechanice mają nikłe pojęcie, a wystawa pozwoli zaprezentować im pewne reguły w motoryzacji. Dzieci też nie będą się nudzić, bo reguły motoryzacji też na bank przyswoją, bo wszystko jest podane w łatwej do odbioru formie. Nawet stare wygi i kierowcy z milionem kilometrów przebiegu powinni być usatysfakcjowani, bo symulator zderzenia podczas, którego będzie trzeba odgadnąć symulowaną prędkość oraz symulator dachowania z potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami w kabinie uświadomią jak dużo jest istotnych rzeczy, które mają wpływ na bezpieczeństwo nie tylko nasze jako kierowcy, nie tylko pasażerów wśród których często są dzieci i osoby bliskie, ale też osoby postronne, które mogą się znaleźć w złym miejscu o złym czasie, a czego można by uniknąć.

Koszt jest znikomy, bilet rodzinny kosztuje 15PLN, a jakby tego było mało to bilet normalny to zaledwie 7PLN/os. – pełen cennik znajdziecie TUTAJ. Nie ma jednak wątpliwości, że cena jest śmiesznie niska jak na wiedzę, którą stamtąd wynosimy, a która całkiem możliwe, że będzie miała wpływ na nasze bezpieczeństwo oraz zachowania na drodze czy ogólnie związane z użytkowaniem auta. Co ważne – w poniedziałki są nieczynni, w pozostałe dni są otwarci do godziny 18:00, a ogólnie powinniście tam spędzić nie więcej niż godzinę. Dla rozwiazania wątpliwości – umawiać się NIE musicie.

Zachęcam osobiście do odwiedzin, bo jest to miejsce o niezwykle przydatnych walorach edukacyjnych w tym coraz szybszym świecie.

Dojazd najłatwiej autem, jest bezpłatny parking. Ewentualną opcją jest rower (8km od Kaponiery) lub komunikacja miejska gdzie jak zwykle wesprze Was Poznań Jak Dojadę.

Więcej informacji o miejscu znajdziecie na stronie głównej http://www.skodaautolab.pl/

Dodaj komentarz